Pomysł na wolne popołudnie?

Gry planszowe

Gry planszowe to rozrywka dla całej rodziny. Warto zorganizować od czasu do czasu w swoim domu dzień gier planszowych, w którym uczestniczy cała rodzina. To doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu ze swoimi dziećmi.

 
Planszówki

Planszówki, które królowały na wspólnych zabawach dwadzieścia lat temu, znów zyskują popularność. Coraz częściej staramy się odpocząć od multimedialnych zabaw w postaci komputera czy tabletu i wybieramy tradycyjne gry planszowe. To dobry pomysł na rozrywkę dla całej rodziny, a także sposób by ociągnąć nasze dzieci sprzed telewizora i telefonu i zachęcić do rodzinnego spędzenia czasu.

Rynek gier planszowych jest obecnie ogromny. Możemy kupić zarówno stare sprawdzone pozycje, takie jak Monopol, ale także nowoczesne pozycje. Coraz popularniejsze są gry słowne, polegające na odgadnięciu określonych słów, lub opisanie haseł na kartach. Świetną grą w gronie przyjaciół będzie Taboo. W tej grze musimy objaśnić nasze hasło, które otrzymuje na karcie, zawodnikom ze swojej drużyny. Do jego przedstawienia nie możemy jednak użyć słów zakazanych, wypisanych na karcie, najbardziej oczywistych przy tym haśle. Bywa wesoło, kiedy próbujemy na przykład opisać choinkę bez użycia określeń „drzewo, święta, bombki, prezenty, Mikołaj”.

Poza grami planszowymi warto wybrać gry komputerowe, a do nich potrzebna jest dobra myszka. Myślisz jak wybrać dobrą myszkę? http://jak-wybrac.pl/jak-wybrac-myszke-jaka-myszke-kupic-wybieramy-dobra-myszke/ Tu znajdziesz odpowiedź.

Tradycja zawsze na czasie

Nadal dostępne są także gry tradycyjne, związanych z wyścigiem do mety. Najpopularniejszym jest oczywiście legendarny „Chińczyk”, w który grało już kilka pokoleń. To bardzo dobra gra na początek, dla najmłodszych graczy, w których chcemy zaszczepić zainteresowanie do planszówek.

Gry planszowe to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu w inny sposób niż gry komputerowe czy oglądanie telewizji. Warto zatroszczyć się o rozwój swojego dziecka i spędzić z nim czas właśnie grając w gry planszowe, które wymagają myślenia, dzięki temu dziecko się rozwija. Dziecko spędza w ciekawy sposób swój wolny czas, a ty spędzasz ten czas razem z nim.

 

A ty w jakie planszówki lubisz grać?