Wielu rodziców głowi się jak zorganizować sobie oraz swoim pociechom atrakcyjnie wakacje. Można zaplanować zwiedzanie, jednak ciężej jest już z czasem wolnym. Dzieci cały dzień mają ochotę na zabawy. Rodzice często marzą wówczas o wypoczynku. Organizatorzy turystyki dziecięcej proponują obozy rodzinne. Stają się one bardzo popularne, ze względu na piękne lokalizacje oraz bogaty program. Podczas obozów rodzinnych nie ma mowy o nudzie.

Obozy rodzinne – dla kogo?

Obozy rodzinne są dla rodzin. Na taki wypoczynek mogą się wybrać rodzice, tylko mama lub tata, a nawet dziadkowie czy wujkowie. Chodzi o spędzenie ciekawie czasu z dziećmi. Obozy rodzinne gwarantują całodniowe zabawy dla dzieci, ale także czas wolny dla opiekunów. Dzięki temu obie strony są zadowolone. Część zajęć prowadzona jest wspólnie. Idealny wiek dzieci to 6 -13 lat. Młodsze dzieci zwykle spędzają czas z opiekunami, gdyż są za małe na uczestniczenie w zajęciach.

Obozy rodzinne, a program.

Obozy rodzinne charakteryzują się bardzo bogatym programem dla dzieci. Smyki praktycznie cały dzień spędzają z rówieśnikami oraz kadrą. Opiekunowie w tym czasie mogą w dowolny sposób wypoczywać. W przypadku większości obozów rodzinnych, opiekunowie mogą korzystać z infrastruktury ośrodka, tak aby ten czas był jak najatrakcyjniejszy.

Obozy rodzinne to również wspólnie spędzany czas przez dzieci i opiekunów. Animatorzy zapraszają do wesołych zabaw integracyjnych, rozgrywek sportowych, ognisk, dyskotek, wycieczek i tym podobnych.  Dzieci uwielbiają zabawy z najbliższymi.

Wieczorami dzieci wracają do swoich opiekunów, by rano ponownie uczestniczyć w świetnych zajęciach.

Gdzie organizowane są obozy rodzinne?

Obozy rodzinne organizowane są głownie nad morzem, nad jeziorami oraz w górach. To najatrakcyjniejsze lokalizacje dla dzieci. Znaleźć tutaj można mnóstwo atrakcji. W przypadku morza czy też jezior uczestnicy obozów rodzinnych mogą korzystać z codziennych kąpieli oraz plażowania, a także ze sportów wodnych. Ci, którzy wybiorą obozy rodzinne w górach mogą wędrować po okolicy i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Oferta obozów rodzinnych jest tak szeroka, że z pewnością każda rodzina znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niezależnie od miejsca obozów rodzinnych zapewniają one szereg niesamowitych atrakcji.

Na obozach rodzinnych rezydenci czy animatorzy dbają o dobre samopoczucie i komfort pobytu zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dorośli zwykle mają wybór, czy samemu organizować sobie czas, czy też skorzystać z gotowych animacji i zabaw – są to degustacje win, wyprawa do SPA, rejs motorówką lub jachtem i inne.

Obozy rodzinne – czy warto?

Obozy rodzinne zapewniają moc wrażeń dzieciom, a także wypoczynek opiekunom. Podczas obozów rodzinnych nie brakuje również czasu spędzanego wspólnie. Jest to idealne połączenie. Każda ze stron będzie niezwykle zadowolona. Rodzice mogą być spokojni, gdyż ich pociechy są pod opieką wykwalifikowanej oraz doświadczonej kadry. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, przez co dzieci świetnie się czują. Obozy rodzinne to gwarancja udanych wakacji z których każdy z rodziny wróci wypoczęty i zadowolony. Dzięki obozom rodzinnym opiekunowie nie muszą się martwić i głowić jak ciekawie zaplanować czas swojego dziecka. Organizatorzy turystyki dziecięcej zatroszczą się o wszystkich członków rodziny.