pobierz Vampyr

gry do pobraniaVampyr to nowe dzieło od twórców Life is Strange czy Remember Me, czyli Dontnod Entertainment. Dzisiaj w Sieci pojawił się nowy zwiastun przygotowujący nas na tegoroczne E3. Ujawniono też bonusy za zamówienie przedpremierowe. Jeśli po tym zwiastunie wskoczycie do „hype trainu” z napisem Vampyr, to pewnie nie będziecie tam jedynymi pasażerami. Nowa gra studia Dontnod ma bowiem wszelkie podstawy, by być jedną z najprzyjemniejszych niespodzianek roku i jak na razie sporo wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Nowy zwiastun pokazuje kilka nowości, jak np. tajemniczą, ogromną postać zamieszkującą podziemia Londynu, pokazuje też to, na co Vampyr ma stawiać duży nacisk – balansowanie pomiędzy normalnym życiem naszego bohatera, gdy ratuje on życie jako doktor oraz egzystencją jego mrocznej, wampirzej natury.
Focus Home Interactive wciąż dobija się do drzwi z napisem „Najwięksi wydawcy gier wideo” i kto wie, może w tym roku nareszcie ktoś je im otworzy. Albo firma sama je wyważy. W jej tegorocznym katalogu znajduje się parę bardzo obiecujących gier, a na horyzoncie też majaczy się kilka ciekawych produkcji, jak np. Necromunda: Underhive Wars.
Mroczna, bezwzględna i niejednoznaczna rzeczywistość, która z łatwością może przeistoczyć się w totalny chaos. Tak w kilku słowach ująć da się grę Vampyr – najnowszą produkcję Dontnod Entertainment. Jak dotąd szczegóły dotyczące tego tytułu owiane były nimbem tajemnicy, lecz wraz z E3 nadeszły konkrety.

Vampyr oficjalny trailer gry

Świat gry skażony jest chorobą, toczy go nie tylko hiszpanka, ale także tajemnicza klątwa zamieniająca ludzi w Skali – bezrozumne istoty uzależnione od ludzkiego mięsa. Oprócz tego, Londyn stanowi dom dla innych ponadnaturalnych istot, w tym wampirów, do których należy nasz protagonista.

W opozycji do nich występuje organizacja pilnująca porządku znana jako The Guard (pol. Straż). Miasto stanowi więc swoiste pole bitwy – dżunglę z cegły – gdzie liczy się jedynie twarda litera prawa Darwina. Ulice pokazane w gameplayu wydają się permanentnie pokryte warstwą sadzy zmieszanej z deszczem, a puby i gabinety spowija cień zbrodni. Wiąże się to z zbudowanym w grze systemem relacji międzyludzkich. Każdy NPC ma nazwisko, swoją historię oraz równoczesny jest z innymi niezależnymi postaciami – należy przeto czujnie wybierać potencjalne niedorajdzie. Błąd może zamknąć naszej firmie drogę do jakiegoś obowiązki oraz negatywnie wpłynąć na poziom chaosu w kopsniętej dzielnicy Londynu. Wpierw działa to, na przykład podniesieniem akcyz u lokalnych handlarzy, jakkolwiek w dalszej perspektywie strefa może zostać opanowany z wykorzystaniem Skali i całkowicie wyjęty z rozgrywki. Zdecydowane przeciwność stanowi fakt, że od momentu jakości krwi ofiary jest zależne ilość zdobytego doświadczenia, oraz „dobrą” krwią mogą wyrazić uznanie się raczej prawi mieszkańcy, aniżeli element półświatka. Podczas gdy jednak zaznaczają twórcy, Vampyr pobierz jest RPG-iem opartym na emergentności. Nawet jeśli sprowadzimy na Londyn zgubę to ślad główny będzie możliwy aż do ukończenia.
Studio Dontnod, ojca ciepło przyjętego Life is Strange, obecnie pracuje powyżej ciekawie zapowiadającą się batalią Vampyr. Z okazji dobiegających wielkimi krokami targów E3 ukazał się nowy trailer tej produkcji.
Straż włada porządku wprowadzając go zgodnie z swojego uznania oraz presji, którą traktują jako własny największy atut. W kuli ziemskiej pełnym wampirów, dziwolągów oraz wszechogarniającej zarazy starają się utrzymać ludzi z dala od momentu tego zagrożenia. Gdyby potrafili to z pewnością wy eksterminowali by większość mieszkającej w Anglii populacji.
Grasz w charakterze doktor Jonathan Reid, kultowy chirurg powracający z Oraz wojny światowej, niedawno mimo własnej woli zamieniony w wampira. Jako lekarz przysięgałeś chronić życie i okazywać łaskę chorymi. Jako wampir jesteś zmuszony polować na tych, których obiecałeś leczyć. Aby przetrwać w starciu z wrogo nastawionymi bytami szwendającymi się po ulicach – łowcami wampirów, nieżywymi Skalami i innymi monstrami – musisz wybrać, którymi cywilami będziesz się żywić, aby nabierać siły i ewoluować swoje i wampirze kwalifikacje. Użyj swoich nieświętych siły, by manipulować i nurzać się w życie tych, którzy Cię otaczają – aliści bądź przygotowany na bytowanie z konsekwencjami swoich czynów. Sieć obywateli powiązanych zależnościami i relacjami zareaguje na twoje decyzje. Śmierć jednego z nich może zaowocować upadkiem całej okolicy. Twoje czyny mogą uratować Londyn… lub go pogrążyć.